FAQ

CO JE TO HRACHÁČ?

Jak už název napovídá, základem hracháče nejsou živočišné, nýbrž rostlinné bílkoviny izolované z hrachu.  Hracháč je hotový, chlazený, a hlavně, multifunkční! Navíc neobsahuje žádná éčka ani jiné další pomocné látky, neobsahuje sóju ani lepek. Může si tak na něm pochutnat úplně každý.

 

KDO STOJÍ ZA HRACHÁČEM?

Hracháč je ryze Český výrobek. Vyvíjeli jsme ho jako česká parta nadšenců s odborníky z různých oborů - potravinářští technologové, odborníci z VŠCHT a VÚPP, nutriční terapeuti a špičkoví kuchaři.

 

JAKÉ JE JEHO PŘIDANÁ HODNOTA?

  • je bez soji, bez lepku, bez konzervantů, barviv a jiných aditiv
  • je čerstvý - nemražený pouze chlazený
  • je ve vyváženém poměru živin
  • je vyvinutý s láskou k nám i k přírodě
  • je šetrně zpracovaný pro zachování co nejpřirozenějších původních vlastností (v jejich přírodní formě)
  • má jednoduché složení a tradiční suroviny
  • má naprosto odlišnou, fantastickou chuť, do které se zamilujete
  • je čistě veganský
  • je "multifunkční" - hodí se pro každou kuchyni – od Asie po Českou klasiku

PROČ VEGAN VIBES A DALŠÍ ROSTLINNÝ PRODUKT?

Naším cílem nebylo napodobovat maso a vytvořit jeho autentickou, často až skoro chemickou náhradu, ale vytvořit přírodní produkt, který ocení nejen vegetariáni a vegani, ale také široká veřejnost jako variantu rostlinného karbanátku k bramboru, k přípravě burgeru, plněné tortilly či pity nebo například do slavných Asijských nudlí Pad thai. V hracháči jsou důležité nejen hrachové bílkoviny, ale také cizrna, sušená zelenina a koření, které jsou pečlivě vybírány tak, aby uspokojily i ty nejnáročnější chuťové pohárky.

JAKÉ JE SLOŽENÍ HRACHÁČE?

Hracháč je složen z hrachu, cizrny, zeleniny (rajčat, cibule, karotky, petržele a řepy), jablek, brambor, kapky oleje a jablečného octa, lahůdkové droždí a špetky soli.

JAKÁ JE SPRÁVNÁ PŘÍPRAVA HRACHÁČE?

Fantazii se meze nekladou. Hodí se k přípravě veganského Hot Dogu, Asijské Banh Mi bagety, Thajského kari nebo třeba Českých výpečků. Je vhodný na různé přípravy dle vybraných receptů. Nezapomínejte ale, že je již hotový, proto ho neopracovávejte dlouho.

JE ZDRAVÝ? A JAKÉ JSOU NUTRIČNÍ HODNOTY HRACHÁČE?

Ano! Hracháč je ve vyváženém poměru živin, proto vaše tělo dostane přesně to, co potřebuje. Jen pozor na množství - to je u každého člověka individuální.

Nutriční hodnoty na 100 g výrobku: Energetická hodnota: 1165 kJ / Tuky: 12 g, z toho nasycené mastné kyseliny: 1,8 g / Sacharidy 24 g, z toho cukry: 6,6 g / Vláknina: 6,8 g / Bílkoviny: 16 g / Sůl: 1,6  g. 

KDE HRACHÁČE KOUPÍM? V JAKÝCH VARIANTÁCH?

Koupíte ho zde, na našem e-shopu www.peblo.cz. Aktuálně z logistických důvodů doručujeme pouze po Praze do 1-2 pracovních dní. Dále v Praze dodáváme do vybraných poboček sítě Sklizeno. Mimo Prahu ale hracháče objednáte také na www.scuk.cz!

Aktuálně hracháč nabízíme ve dvou variantách - dvojporci 220 g a rodinné balení 440 g.

OBSAHUJE HRACHÁČ NEJAKÉ ALERGENY?

Hracháč neobsahuje žádné alergeny.

JAK SE SKLADUJE A JAK DLOUHO VYDRŽÍ?

Skladujte při teplotě 1 °C až 4 °C. Takto vydrží až 7 dní!

PROČ NABÍZÍTE I JINÉ PRODUKTY A CO MAJÍ SPOLEČNÉHO S HRACHÁČEM?

V Peblu jsme se stejnou láskou, péčí, nadšením i týmem vyvinuli i jiné, kvalitní, české, výborné produkty, byla by škoda vás o ně ochudit :) Naše veganské chilli con carne, veganské boloňské ragú a vegetariánský salát oceníte nevíce, když nestíháte vařit. A krekry, které chutně a zdravě nahradí pečivo, můžete mít vždy po ruce.

 

PROČ NABÍZÍTE RYBÍ OMÁČKU NA WEBU VEGAN VIBES?

Protože jsme chtěli vytvořit přírodní produkt, který ocení nejen vegetariáni a vegani, ale také široká veřejnost. Vždyť nejen naše planeta, ale i tělo potřebuje čas od času odlehčit od masa :)